Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster till Kalmar tingsrätt
Referensnummer: 2023/399
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städtjänster till Kalmar tingsrätt. Omfattar bland annat regelmässig städning, golvvård och fönsterputsning. Anbudsinbjudan inom det dynamiska inköpssystemet för städtjänster, dnr. 1615-2018.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911300 Fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avser städtjänster till Kalmar tingsrätt