Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: TendSign Internetadress: https://tendsign.com/doc.aspx?ID=111994&Goto=Docs
Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Behandling av näringsrika ytsediment till Aneby kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Småland med öarna.
Nuts-kodSE21 Småland med öarna
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Aneby kommun upphandlar behandling av näringsrika ytsediment till sjön Ralången i Aneby kommun. Upphandlingen består av 2 anbudsområden: — Muddring, — Avvattning.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45252124 Muddrings- och pumpningsarbeten
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner