336621-2023 - ÄndringSverige-Linköping: Medicinska programvaruutvecklingstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt verktyg för validerade skattningsskalor/instrument till barn- och ungdomspsykiatriska vården, första linjen och specialistvården
Referensnummer: UC-2022-409
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Systemet ska vara ett digitaliserat verktyg för administrering av validerade skattningsskalor/instrument till barn- och ungdomspsykiatriska vården, första linje och specialistvård.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandlande myndighet ser Digitalt verktyg för validerade skattningsskalor/instrument till barn- och ungdomspsykiatriska vården, första linjen och specialistvården som ett strategiskt anbudsområde som behöver hållas ihop.