33663-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Diskmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindiskmedel, köksrengöring och ugnsrengöring
Referensnummer: 3.3.2-727/2018.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39832000 Diskmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar följande
Maskindiskmedel och torkmedel med tillhörande automatiska doseringsutrustningar
Ugnsrengöringsmedel och sköljmedel
Köksrengöringsmedel, med tillhörande spolautomater.
Service och funktionskontroll av doseringsutrustning och spolautomater.
Inga garantier kan lämnas på volymer eller möjligheter att få ett bestämt antal uppdrag.
Stockholms stad har för närvarande 572 förskolor, 146 grundskolor och 28 gymnasieskolor. Utöver dessa skolor finns särskolor, vuxenskolor, äldreomsorg och dagverksamhet m.fl.
Avtalets omfattning kan komma att förändras på grund av att verksamheter inom staden avvecklas eller tillkommer.