336705-2025 - Resultat
Sverige – Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter – Skadedjursavtal 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skadedjursavtal 2025
Beskrivning: Njudung Energi Vetlanda AB inbjuder till anbudsinlämning i samordnad upphandling tillsammans med AB Vetlanda Industrilokaler Njudung Energi Sävsjö AB, Njudung Vetlanda elnät AB, Njudung Sävsjö elnät AB samt Witalabostäder AB avseende skadedjursavtal för bolagens delad behov av skadedjursbekämpning samt förebyggande åtgärder och kontroller.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001