336714-2016 - ResultatSverige-Borås: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter – Teknisk Konsulttjänst-Arkitekt kvalificerad Omr. VF.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västra Götalands län.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Arkitekttjänst kvalificerad område Västra Götalandregionen/Västfastigheter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71200000 Arkitekttjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.