336733-2016 - ResultatSverige-Norrköping: Finansiell leasing
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationell leasing av personalbilar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Norrköping.
Nuts-kod SE123 Östergötlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling avser tillhandahållande av finansiering av personalbilar till i första hand personal vid Sjöfartsverket och till anställda på Sjöfartsverkets bolag SMA Maintenance AB genom operationell leasing och därtill hörande fordonsadministration.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66114000 Finansiell leasing, 34110000 Personbilar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.