336736-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter – Ortodontiskt förbrukningsmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelOrtodontiskt förbrukningsmaterial
BeskrivningUpphandlingen avser ortdontiskt förbrukningsmaterial för Folktandvården i Region Västernorrland.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114562:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård, 33135000 Utrustning för tandreglering