336743-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Inköp av livsmedel med kort hållbarhet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInköp av livsmedel med kort hållbarhet
BeskrivningUpphandlingen omfattar inköp av livsmedel med kort hållbarhet samt produktnyheter och testprodukter i begränsad omfattning.
Intern identifierareN050U26-184
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareInköp av livsmedel med kort hållbarhet