336751-2016 - ResultatSverige-Varberg: Post- och budtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Distribution av extern- och internpost.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 4: Postbefordran på land [3] och i luften
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Varberg.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar distribution av externpost och internpost till och ifrån de olika kommunala verksamheterna fördelat på cirka 190 olika postmottagare/postavsändare.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
64100000 Post- och budtjänster, 64110000 Postgång
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.