336782-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Skärmar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inre skärmar för resenärsinformation inkl. centrala funktioner
Referensnummer: 19RS5609
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32351200 Skärmar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Inre skärmar för resenärsinformation inkl. centrala funktioner till Region Örebro län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30231300 Bildskärmar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Regionen söker en leverantör för leverans av inre skärmar för resenärsinformation (nedan benämnt skärmar) inkl. centrala funktioner tjänst, som ska täcka Regionens samlade behov för kollektivtrafikens fordon.