2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts och övriga persontransporter
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att säkerställa Håbo och Knivsta kommuns behov av skolskjuts med taxi för elever i förskoleklass, anpassad grundskola, grundskola, anpassad gymnasieskola, specialskolor m.m. och därtill planerade verksamhetsresor såsom (badresor, skolresor och utflyktsresor).
Intern identifierare: 2025/00972
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Skolskjuts och övriga persontransporter
Intern identifierare: Skolskjuts och övriga persontransporter