Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående offentliggörandeFörklaring:
Meddelande om frivillig förhandsinsyn avseende underhåll, support och
Vidareutveckling av befintligt ÅVC Bomsystem.
2. Omfattning
Denna frivilliga förhandsinsyn gäller tecknande av avtal genom förhandlat förfarande utan
Föregående annonsering.
5. Bakgrund till det som ska upphandlas
Då efterfrågade tjänster på grund av tekniska skäl och på grund av ensamrätt endast kan
Tillhandahållas/utföras av Flintab AB som äger källkoden kommer upphandlingsformen
" Förhandlat förfarande utan föregående annonsering" att tillämpas.
I och med denna annons om förhandsinsyn meddelar SRV Återvinning AB sin avsikt tilldela
Avtal till Flintab AB för drift, support, underhåll och utveckling av befintligt ÅVC bomsystem efter att
Tiden för avtalsspärr löpt ut.