336896-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Flygutrustning – Helicopter helmet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHelicopter helmet
BeskrivningThis procurement includes delivery of helicopter helmets for the swedish police´s flight crew members.
Intern identifierareA344.361/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34741000 Flygutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHelicopter helmet