336995-2023 - ÄndringSverige-Tyresö: Äldreomsorg
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tyresö kommun - Vård och Omsorgsboende
Referensnummer: 2023/KSUH 0063
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311100 Äldreomsorg
II.1.4.
Kort beskrivning
Tyresö kommun avser att upphandla vård och omsorgsplatser från 65 år i enlighet med upphandlingsdokumentet.
Upphandlingen avser permanenta vård- och omsorgsplatser för personer från 65 år, vilka är i behov av somatisk vård och omsorg och/eller har kognitiva sjukdomar/demens.D
Upphandlingen omfattar minst 20 platser med inriktning SOMA, anbudsgivaren ska vid avtalsstart kunna erbjuda kommunen 10 platser.