337036-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Halvvägshusplatser i stöd- eller enskilt boende
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Halvvägshusplatser i stöd- eller enskilt boende
Beskrivning: Kriminalvården avser att teckna ramavtal med ett antal leverantörer för placering på halvvägshusplats för klienter som vistas utanför anstalt enligt den särskilda utslussningsåtgärden halvvägshus enligt 11 kap 4§ fängelselagen (FäL).
Intern identifierare: 2025-12729
Förfarandets viktigaste kännetecken: Se upphandlingsdokument
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Övergripande krav
Intern identifierare: 1699157
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1 Halvvägshusplats i stödboende
Intern identifierare: 1699156
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 2 Halvvägshusplats i stödboende med tilläggstjänst
Intern identifierare: 1699155
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 3 Halvvägshusplats med stöd i enskilt boende
Intern identifierare: 1699154