2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bärgning, uppställning och skrotning av fordon och fordonsvrak – Mellersta regionen
Beskrivning: Upphandlingen avses resultera i ramavtal med rätt för Trafikverket att avropa bärgning, uppställning och skrotning av fordon och fordonsvrak, i Mellersta regionen, vid behov.
Intern identifierare: KOM-420713
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50118100 Bärgning av bilar
Ytterligare klassificering (cpv): 50118110 Bortforsling av fordon, 50118200 Bärgning av nyttofordon, 50118300 Bärgning av bussar, 50118400 Bärgning av motorfordon, 50118500 Bärgning av motorcyklar, 50190000 Skrotning av fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1. Mellersta Regionen - Norra
Beskrivning: Delområde 1. Mellersta Regionen - Norra
Intern identifierare: Delområde 1. Mellersta Regionen - Norra
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2. Mellersta Regionen – Södra
Beskrivning: Delområde 2. Mellersta Regionen – Södra
Intern identifierare: Delområde 2. Mellersta Regionen – Södra