337060-2019 - ResultatSverige-Mora: Datorrelaterad utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Efterannons: Partner för skolutveckling samt digitala verktyg med tillhörande tjänster
Referensnummer: MK UH 2019/00053
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30230000 Datorrelaterad utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Mora kommuns Inköpscentral inbjuder anbudsgivare att lämna anbud avseende Partner för skolutveckling samt digitala verktyg med tillhörande tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30200000 Datorer och datamateriel, 30213100 Bärbara datorer, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar UM:s behov av en partner som kan leverera tjänster inom skolutveckling samt digitala verktyg med tillhörande tjänster och tillbehör inom nedan områden.
Produkter och tjänster som omfattas av avtalet är:
— Pedagogiskt stöd och skolutveckling
— Digitala verktyg och tillbehör
— Supportorganisation för digitala verktyg
UM skall kunna köpa andra produkter, tjänster och tillbehör än specificerat om så önskas.