337095-2019 - ResultatSverige-Falun: Digital överföringsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital dikterings och transkriberingsutrustning
Referensnummer: RD19/01565
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32270000 Digital överföringsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ramavtal för digital dikterings och transkriberingsutrustning med tillbehör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32270000 Digital överföringsutrustning, 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 32332100 Diktafoner, 32342400 Ljudanordningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen