2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemikalier och material till laboratorieverksamhet
Beskrivning: Upphandling avser köp av kemikalier och material till laboratorieverksamhet.
Intern identifierare: UH 25-37
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier, 24960000 Olika slag av kemiska produkter, 42912000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vätskor, 42912300 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten, 42912330 Vattenreningsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1813892-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 - Laboratoriekemikalier
Intern identifierare: 1818258-1
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier, 24960000 Olika slag av kemiska produkter
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - Förbrukningsmaterial
Intern identifierare: 1818594-2
Huvudklassificering (cpv): 42912330 Vattenreningsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 35113400 Skydds- och säkerhetskläder, 42910000 Destillations-, filtrerings- eller rektifikationsapparater, 42912000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vätskor, 42912300 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten