337290-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Drift av dataanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalbyråtjänster
Referensnummer: 233-1085-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72514000 Drift av dataanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal med en (1) digitalbyrå avseende digitala tjänster för SHM.
Uppdragen består av bland annat:
- Serverdrift av SHM:s externa webbplatser
- Förvaltning, utveckling och support av webbplatser samt applikationer för den publika verksamheten
- Konsultation i frågor som rör webbdesign, UX, analys och mätning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72514100 Förvaltning av anläggning och datordrift
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen