337355-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Förband och sårläkning inkl. gips med tillbehör och gipssåg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörband och sårläkning inkl. gips med tillbehör och gipssåg
Beskrivningregionens samlade behov av förband och sårläkningsprodukter inkl. gips med tillbehör samt gipssåg
Intern identifierareRS 2025-03332
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141110 Förbandsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000