337361-2023 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Trycksaker och tillhörande produkter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter
Referensnummer: IN-IN23-0157
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal som omfattar avrop av profilprodukter till Region Sörmland och Region Västmanland i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Köparen avser teckna avtal med två (2) leverantörer i rangordning, under förutsättning att så många godkända anbud inkommer.
Med profilprodukter avses produkter som förses med lämpligt tryck, brodyr eller gravyr av varierad form och färg.