Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Landstingskommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk förvaltningsentreprenad utemiljö Karolinska universitetssjukhuset i Solna
Referensnummer: LOC 2020-0321
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Teknisk förvaltningsentreprenad utemiljö
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Teknisk förvaltningsentreprnad utemijö Karolinksa universitetssjukhuset i Solna 4+4 år