337400-2019 - ÄndringSverige-KALMAR: Däck till lätta och tunga fordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och däckservice för lätta- och tunga fordon
Referensnummer: 2019-03
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Ni inbjuds att inkomma med anbud i rubricerad upphandling enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
I upphandlingsdokumentet benämns Kalmar Kommun som ”beställaren” och anbudsgivaren ”leverantören”.
Beställarens ombud i upphandlingen är Kalmar kommun, Kommunledningskontoret, Upphandlingsenheten.
Kontaktpersoner
Kontaktperson för upphandlingen:
Namn: Thorbjörn Petersson, upphandlare
Tfn: 0480-45 05 30
e-post: thorbjorn.petersson@kalmar.se