Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Språkkonsulttjänster
Referensnummer: 2020/010347
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92312211 Skrivbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmiljöverket bjuder in leverantörer att lämna anbud om språkkonsulttjänster för ett flerårigt avtal med en leverantör. I uppdraget ingår två områden: generella språkkonsulttjänster och utbildning i klarspråk och modern myndighetssvenska.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92312211 Skrivbyråtjänster, 79632000 Utbildning av personal, 80511000 Personalutbildning, 80580000 Tillhandahållande av språkkurser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen