2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av naturvårdande skötsel
Beskrivning: Upphandlingen omfattar motormanuell röjning i skyddade områden och naturvårdsprojekt. Omfattningen innefattar även option för utkörning av avverkat ris och virke.
Intern identifierare: 155-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77231000 Skogsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: utföra natur-och kulturvårdande skötselarbeten med röjsåg och motorsåg
Intern identifierare: 1636310
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Röjning
Intern identifierare: 1636311