See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reparation- och underhållsarbeten - Ventilation
Beskrivning: Upphandlingen avser reparation- och underhållsarbeten kopplat till ventilation i Luleå kommun och de angivna kommunala bolagets fastigheter och anläggningar.
Intern identifierare: KLF 2025/352
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331210 Installation av ventilation
Ytterligare klassificering (cpv): 45331210 Installation av ventilation, 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde Norr
Beskrivning: Avser Luleå kommuns fastigheter och anläggningar enligt karta för delområde Norr samt de kommunala bolagens behov är även med i detta delområde.
Intern identifierare: Delområde Norr
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde Söder
Beskrivning: Avser Luleå kommuns fastigheter och anläggningar enligt karta för delområde Söder.
Intern identifierare: Delområde Söder