2. Förfarande
Förfarande
Titel: Support, underhåll och vidareutveckling avseende lönesystem Personec P
Beskrivning: Upphandlingen avser avtal för support, underhåll och vidareutveckling avseende lönesystemet Personec P. På grund av tekniska skäl och på grund av ensamrätt kan dessa tjänster endast erhållas av en viss leverantör (LOU 2016:1145, 6 kap. 4 §).
Intern identifierare: IKS2025/3
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72267000 Underhåll och reparation av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Support, underhåll och vidareutveckling avseende lönesystem Personec P