Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal reparation och underhåll pumpservice industri och fastigheter
Referensnummer: KLF 2019/ 97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42122130 Vattenpumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Pumpservice industri och fastigheter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 17 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42122130 Vattenpumpar, 42122220 Avloppspumpar, 90400000 Avloppshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen