337471-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av hissar – Hisservice
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHisservice
BeskrivningUppdraget omfattar dels ett fullserviceåtagande avseende transportsystem som lyder under hissdirektivet, 308 st objekt, och dels ett grundserviceåtagande avseende transportsystem som lyder under maskindirektivet, 170 st objekt. I uppdraget ingår jourberedskap och akuta åtgärder.
Intern identifierareSN-2026-588
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 50750000 Underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHisservice