2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Batterier
Beskrivning: Luftfartsverket inbjuder härmed intresserade leverantörer att lämna anbud i upphandling av ramavtal för leverans av batterier. Syftet med upphandlingen är att säkerställa tillgång till ett brett sortiment av batterier för verksamhetens löpande behov, till konkurrenskraftiga priser och med god leveranssäkerhet. Denna upphandling görs tillsammans med Myndigheten för civilt försvar som kommer vara avropsberättigade på ramavtalet.
Intern identifierare: Ä-2025-025288
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31440000 Batterier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000