Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Landstingsägt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Byggledare Södersjukhuset Kulvert By 34
Referensnummer: LOC 2021-0337
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
På projektområdet Södersjukhusområde finns idag en grupp med projektledare som har behov av stöd i sina projekt i varierande grad av omfattning. Detta medför att efterfrågad resurs kan genomföra uppdraget i samarbete med en eller flera projektledare. För mer infomation, vänligen läs AF-del.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggledare till SöS Kulvert Vy34