337505-2021 - ResultatSverige-Västerås: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledning och byggledning för gata, mark, offentlig belysning och bro
Referensnummer: TN 2020/00818-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal av konsulttjänster till Västerås stad för specialistkompetens inom uppdragsområde inom projektledning och byggledning för gata, mark, offentlig belysning och bro.
Mer ingående beskrivning av uppdraget framgår av bilaga Uppdragsbeskrivning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen