33752-2022 - ÄndringSverige-Lund: Fjärrstyrda larmanordningar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bärbara överfallslarm 2021
Referensnummer: KS 2021/1084
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38822000 Fjärrstyrda larmanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Lunds kommun, genom Lunds kommuns upphandlingsenhet, inbjuder intresserade Anbudsgivare att inkomma med anbud avseende upphandling av ramavtal avseende hyra av bärbara överfallslarm, i fortsättningen i denna upphandling kallade personlarm, i enlighet med de krav och villkor som framgår av detta upphandlingsdokument.