2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Projektledare
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för projektledartjänster för genomförande av olika slags projekt och uppdrag kopplade till dessa. Uppdragen kan både avse egna projekt inom LFVs olika verksamhetsområden, vid exempelvis, hög arbetsbelastning, eller situationer då LFV anser sig behöva projektledarkompetensen.
Intern identifierare: Ä-2025-024174
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000