337552-2022 - ResultatSverige-Trollhättan: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation Vårvik Trollhättans kommun
Referensnummer: 22/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av underjordiskt garage samt c:a 200 bostäder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211300 Byggnation av bostäder, 45223310 Byggnation av underjordiskt garage, 45236000 Markanläggning, 45261215 Läggning av solcellsplattor, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45313100 Hissinstallationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen