337554-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Vägbeläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten i Halmstad kommun
Referensnummer: TFN 2022/00313
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, vägmarkering, anläggningsarbeten samt anslutande tjänster. Ramavtalet avser arbeten för både underhåll och nybyggnation, uppdelat på ett antal objekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233200 Diverse ytbehandling, 45233221 Vägmarkeringsarbeten, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233251 Nybeläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen