Region Gävleborg avser att upphandla bildutvärderingssystem för nuklearmedicinsk verksamhet till Nuklearmedicin, Gävle sjukhus, Region Gävleborg.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48328000 Programvara för bildbehandling, 48814000 Medicinska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Regionen har för avsikt att teckna avtal med en Leverantör för leverans av bildutvärderingssystem för nuklearmedicinsk verksamhet till Nuklearmedicin, Gävle sjukhus, Region Gävleborg.