337629-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Dokumenthanteringssystem för Uppsala Spårväg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dokumenthanteringssystem för Uppsala Spårväg
Beskrivning: Uppsala kommun upphandlar ett dokumenthanteringssystem för att möta infrastrukturprojektet Uppsala Spårvägs unika behov och komplexitet. Systemet ska kunna hantera många olika faktorer och funktioner. Genom att investera i ett robust dokumenthanteringssystem säkerställer Uppsala kommun ett effektivt genomförande av spårvägsprojektet.
Intern identifierare: KSN-2024-02032
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000