2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av brand /batteriladdningsskåp
Beskrivning: Försvarsmakten har behov av att anskaffa brand/batteriladdningsskåp med tillbehör. Upphandlingen avser ett antal skåp som skall transporteras, monteras/installeras av leverantören.
Intern identifierare: 24FMVU1513
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Försvarsmakten har behov av brandskåp för laddning av batterier. Skåpen skall kunna underhållas och övervakas av verksamheten utan ytterligare behov av serviceavtal. Leverantören skall inte bara leverera skåp utan också ansvara för frakt av skåp till angiven leveransadress för att sedan monteras och installeras på plats.
Intern identifierare: Upphandling av brand /batteriladdningsskåp