See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Auktionstjänst för personbilar, tunga fordon, maskiner och lösöre
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för löpande avrop av försäljningstjänster för avyttring av Halmstads kommun, Falkenbergs kommun, Laholms kommun, Hyltes kommun och Varbergs kommuns fordon, maskiner och lös egendom.
Intern identifierare: KS 2024/00084
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79342400 Auktionstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för löpande avrop av försäljningstjänster för avyttring av Halmstads kommun, Falkenbergs kommun, Laholms kommun, Hyltes kommun och Varbergs kommuns fordon, maskiner och lös egendom. Upphandlingen är uppdelad i två (2) områden: Område 1 - Lätta fordon Område 2 - Tunga fordon, maskiner och lösöre.
Intern identifierare: KS 2024/00084-65b90b7f1f5d659aa97bee31
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 1 - Lätta fordon
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för löpande avrop av försäljningstjänster för avyttring av Halmstads kommun, Falkenbergs kommun, Laholms kommun, Hyltes kommun och Varbergs kommuns fordon, maskiner och lös egendom. Upphandlingen är uppdelad i två (2) områden: Område 1 - Lätta fordon
Intern identifierare: KS 2024/00084-65b90b7f1f5d659aa97bee34
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 2 - Tunga fordon, maskiner och lös egendom
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för löpande avrop av försäljningstjänster för avyttring av Halmstads kommun, Falkenbergs kommun, Laholms kommun, Hyltes kommun och Varbergs kommuns fordon, maskiner och lös egendom. Upphandlingen är uppdelad i två (2) områden: Område 2 - Tunga fordon, maskiner och lösöre.
Intern identifierare: KS 2024/00084-65b90b7f1f5d659aa97bee35