Officiellt namn: MSB (Myndigheten för samhällsskydd och beredskap) Ort: Karlstad Postnummer: SE-651 81 Land: Sverige Att: Anders Andersson E-post:anders.andersson@msb.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Konsultstöd för inredningsarkitektur och arbetsplatsutformning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlstad.
Nuts-kodSE311 Värmlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ramavtal för arkitektstöd för allt kring inredning av arbetslokaler. Avser färgsättning, inredning, textilier, framtagning av upphandlingsunderlag m.m.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))