Utbyggnad av 220 meter ny kaj och ombyggnad av 150 meter befintlig kaj. Ny hamnplan på cirka 40 000 m2 med tillhörande infrastruktur med dagvatten och elkanalisation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen