2. Förfarande
Förfarande
Titel: EXTERN REMISS: Kateterburen Intervention KÄRL
Beskrivning: Varuförsörjningen genomför en extern remiss på utkast till upphandlingsunderlaget inför upphandling av produkter inom Kateterburen Intervention KÄRL. Sortimentet omfattar Introducers, Katetrar, Ballonger, Ledare, Closure devices, Aortastentgrafter, Övriga stentgrafter, Stentar, Emboliseringsmaterial, Tillbehör (t ex Vena Cava-filter, snaror och dilatatorer) m.m.
Intern identifierare: VF2026-00017
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141200 Katetrar, 33141210 Ballongkatetrar, 33141230 Dilatator, 33141240 Katetertillbehör