See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ramavtal för gardiner och tillhörande tjänster
Beskrivning: Denna upphandling avser ett rangordnat ramavtal med maximalt två (2) leverantörer som kommer tillgodose behovet av gardiner samt tillhörande tjänster för Regeringskansliet lokaler i Stockholm och för Sveriges ambassader samt konsulat. Behovet omfattar olika typer av gardiner, inklusive skräddarsydda och standardmodeller. Upphandlingen inkluderar även tyger, rullgardiner, solskydd och fönsterglas med frostning.
Intern identifierare: FA2024/01104
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39515100 Gardiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatorisk del
Beskrivning: Denna upphandling avser ett rangordnat ramavtal med maximalt två (2) leverantörer som kommer tillgodose behovet av gardiner samt tillhörande tjänster för Regeringskansliet lokaler i Stockholm och för Sveriges ambassader samt konsulat.
Intern identifierare: FA2024(01104)
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Obligatorisk del 1
Huvudklassificering (cpv): 19244000 Gardintyger