Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färsk kött, chark och sous vide.
Referensnummer: UH-2017-121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15894700 Charkuterivaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköping-, Norrköping-, Finspång-, Kinda-, Söderköping-, Valdemarsvik, Åtvidabergs kommuner, Visualiseringscenter, Vretagymnasiet och Lunnevads folkhögskola inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande ”Färskt kött, chark och sous vide”.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspaket A, färskt kött
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15894700 Charkuterivaror, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Information om EU-medel Kontraktet är knutet till projekt och/eller program som finansieras med EU-medel: nej
Anbudspaket B, naturbeteskött
Del nr: 2
Anbudspaket C, charkvaror
Del nr: 3
Anbudspaket D, sous vide
Del nr: 4