337896-2017 - ResultatSverige-Kristianstad: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil trailer för blodgivning med dragbil.
Referensnummer: 1601312
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en (1) mobil trailer för blodgivning med en (1) dragbil till Klinisk immunologi och transfusionsmedicin, f.d. Blodcentralen Skåne.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen