337985-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Matberedning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1085 Mat till äldreomsorg
Referensnummer: 21/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55321000 Matberedning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser matlådor till brukare inom hemtjänsten samt kantinmat till boende.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55322000 Tillagning av måltider, 55520000 Catering, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen