Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av verksamhetssystem för förskola och skola.
Referensnummer: KFKS 2023-00324
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen görs för Utbildningsenheten på Nacka kommun. Utbildningsenheten ansvarar för kundval, finansiering, uppföljning/utvärdering samt viss myndighetsutövning inom verksamhetsområdena förskola, pedagogisk omsorg, fritidshem, grundskola, grundsärskola, gymnasieskola och gymnasiesärskola.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen